Jak iDNES.cz uvádí, nejde přitom o nedostatek letadel pro plánovanou expanzi cestovních kanceláří ale o zázemí pro ně. „Společnost Smartwings bude v příští letní sezoně provozovat lety ze tří českých letišť – z Prahy, Brna a Ostravy, tedy z letišť, kde má společnost dlouhodobě základny včetně technicko-provozního zázemí a provozování letů z těchto letišť dává větší smysl,“ řekla MF DNES mluvčí dopravce Vladimíra Dufková.

Kontroverzní objemný bytový dům stojí v Jenišově minimálně 11 let, zkolaudován má být až za rok.
Další megadomy už v Jenišově nebudou. Slibuje to vlastník kontroverzní budovy

Z rozhodnutí jsou majitelé cestovek rozčarovaní, ovšem některé z cestovních kanceláří s postojem Smartwings se smířit nechtějí a dále vyjednávají. Čedok měl s rozvojem letů z menších tuzemských letištích největší plány a začal i s prodejem těchto zájezdů. Jak dále server iDNES.cz uvádí, kancelář například nedávno oznámila rozšíření letů z jihočeských Budějovic do pěti destinací. Dosavadní lety z Pardubic měly doplnit charterové spoje do bulharského Burgasu, albánské Tirany nebo na Krétu a Rhodos, který měl být rovněž novinkou příští sezony na letišti v Karlových Varech.

"Nabídku destinací a zájezdů na léto 2024 připravujeme podle oznámených plánů, prodej zájezdů jsme spustili už letos v polovině srpna a jedná se o největší expanzi Čedoku v historii firmy. V tuto chvíli už máme pro naprostou většinu chystaných destinací z menších regionálních letišť na příští léto zajištěného jiného dopravce. Spolupracujeme v rámci skupiny s různými leteckými společnostmi a odlety z Českých Budějovic, Pardubic i z Karlových Varů klientům budeme nabízet i v další letní sezóně, first minute rezervace pokračují," sdělila Deníku mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.