Doba, kdy museli motoristé mezi Karlovými Vary a Chebem jezdit po objížďce přes Sokolov, se pomalu chýlí ke konci. Prvním signálem, že tato komplikace co nevidět zmizí, je otevření jednoho jízdního pruhu přes most 30. výročí ve směru od Chebu do Karlových Varů. První auta vjedou na opravenou část mostu v neděli 3. dubna v odpoledních hodinách. Potvrdila to Andrea Pomichalová, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

„Pro opačný směr, tedy Karlovy Vary – Cheb, ovšem stále objízdná trasa platí,“ upozornila krajská policejní mluvčí. Řidiči jedoucí do Chebu tak budou muset nadále využívat objížďku kolem Královského Poříčí a přes Sokolov.

„Podle sdělení firem, které opravu mostu u Transmotelu provádějí, by tento stav měl trvat ještě přibližně tři měsíce. Poté by měl být provoz okolo Sokolova sveden na jednu polovinu nové komunikace. To znamená, že se bude jezdit obousměrně v jednom dvoupruhu,“ doplnila Pomichalová.

O dalších změnách na silnici R6, která v budoucnu spojí Karlovarský kraj s Prahou, budou policisté veřejnost, hlavně pak motoristy informovat s dostatečným předstihem.