Do kampaně o přízeň voličů v kraji vysílá 347 kandidátů na devatenácti kandidátkách. ANO hodlá zabojovat a uspět ve všech třech bývalých okresních městech, tedy v Karlových Varech, Sokolově i Chebu, ale například na Karlovarsku i v Ostrově, Nové Roli nebo Nejdku. Na Sokolovsku postavilo ANO sedm kandidátek a na Chebsku osm. Volební výsledek je pro ANO jasný, cílem je komunální volby vyhrát.

Lídrem karlovarské kandidátky je současná ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer Ferklová, dvojkou je manažer Tomáš Trtek, na třetím místě je Hana Žáková, čtyřkou Martin Dušek a pětici uzavírá Lubomír Kovář z Euroregia Egrensis. Podle hejtmanky Jany Vildumetzové potřebují Karlovy Vary restart, protože se neposunují dopředu. „Andrea Pfeffer Ferklová je výborná manažerka s organizačními schopnostmi a znalostmi z oblasti cestovního ruchu,“ uvedla ke karlovarskému lídrovi hejtmanka. Sama Andrea Pfeffer Ferklová dodala, že politiku zatím zná z druhé strany, a nechce jenom nadávat na situaci v Karlových Varech. „Je to výzva, jak to změnit, aby Karlovy Vary zase byly důstojným městem,“ vysvětlila důvod, proč kandidaturu za ANO přijala. Ředitelkou Puppu je čtrnáct let a v případě, že by ANO v Karlových Varech uspělo, post primátorky by přijala a z postu ředitelky hotelu by odešla. Před čtyřmi lety získalo ANO v Karlových Varech 15,39 procent hlasů a šest mandátů, ovšem krátce po volbách se rozpadlo a z vedení města ANO vypadlo. Bývalí členové se stmelili v tak zvaný volný klub a město v koalici řídí dodneška. „Tato situace se už nesmí opakovat. Tehdy ANO nereprezentoval pravý lídr,“ zdůraznila hejtmanka. Naopak Ostrov bude pro ANO volební premiérou a lídrem je zde Jitka Samáková, předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice.

V Chebu je lídrem za ANO současný starosta Zdeněk Hrkal a ANO zde kandiduje také v Libé, Františkových i Mariánských Lázních, v Pramenech, Drmoulu nebo ve Velké Hleďsebi.

Jedničkou sokolovské kandidátky za ANO je ekonom Erik Klimeš, ale volební hlasy chce ANO na Sokolovsku získat také v Kraslicích, Lokti, Oloví, Horním Slavkově, v Kynšperku nebo Rotavě.

O post senátorky zde za ANO zabojuje místostarostka Renata Oulehlová. Volební programy zveřejní ANO na konci srpna a v případě volebního úspěchu nevylučuje spolupráci s žádnou politickou stranou či hnutím. „Bavit se budeme se všemi,“ zdůraznila Vildumetzová.