Vyplývá to ze šetření, které provedl odbor školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Karlovarského kraje.

„Největší zájem je u studia pro bakalářský studijní program pro mateřské školy. Poměrně slušná skupina je i u zájemců o magisterský program pro I. stupeň základních škol. U bakalářského programu pro II. stupeň ZŠ ještě dopracováváme doplňující tabulku v členění podle jednotlivých předmětů," uvedla vedoucí odboru Jana Trantinová.

Na základě vyjádřeného zájmu bude hejtman Josef Novotný jednat se zástupci Pedagogické fakulty Západočeské univerzity Plzeň o tom, zda si pedagogičtí pracovníci budou doplňovat vzdělání v Karlovarském kraji, nebo přímo v Plzni.

„Zatím není nic uzavřeno. Jak už ale vím, zájemci o studium jsou roztroušeni po celém kraji. Rádi bychom tedy otevřeli pobočky v Chebu, Sokolově i Karlových Varech. Intenzivní jednání povedeme se Západočeskou univerzitou až po Velikonocích," uvedl hejtman Josef Novotný. Pedagogičtí pracovníci, kteří si potřebné vzdělání nedoplní, budou muset ze škol koncem tohoto roku odejít. Stanoví to vyhláška ministerstva školství. Karlovarský kraj je na tom v republice nejhůře. Téměř třetina pedagogů v Karlovarském kraji nemá potřebnou pedagogickou kvalifikaci. Jinými slovy to znamená, že by měli koncem roku odejít ze škol. Z 2 696 učitelů by jich tak školy opustilo 806. Tedy pokud nezahájí studium na příslušné vysoké škole nejpozději do příštího roku. Jinak o zaměstnání přijdou.