Podmínky k zimním radovánkám na horách se tak postupně zlepšují. V Krušných horách připadlo od 15 do 30 centimetrů sněhu a většinou tam leží dostatek sněhu i pro běžkaře.

"Sněžit bude také v noci na sobotu, kdy zejména na horách na západě území začne sněžit i trvaleji. Sněhové podmínky se tak budou dále vylepšovat. Zároveň ale budeme mít teplotní rozdíl mezi západem území, kde bude tepleji, a východem republiky, kde bude chladnější ráz počasí. V sobotu se hory ponoří do mlhy a připadne 10 až 15 centimetrů sněhu, který bude těžký," říká pozorovatel počasí ze Šindelové na Kraslicku Rudolf Kovařík.

V Chodově na muže při kácení spadl strom.
Při kácení na muže spadl strom a zranil ho. Na místo letěl vrtulník

V sobotu večer začne na horách na západě sněžit znovu a během noci na neděli a neděle se sněhové srážky začnou postupně od západu rozšiřovat i do ostatních horských oblastí. V západní polovině Čech se bude dále oteplovat, a tak se do nižších horských poloh dostanou i srážky smíšené, případně přechodně i dešťové. Zimní počasí vydrží na horách také v první polovině příštího týdne s tím, že stále bude tepleji na západě a jihozápadě a chladněji na severovýchodě území.

"Začátek týdne bude jako přes kopírák, ve městech sníh sleze. Ve čtvrtek se to zlomí a zase bude padat sníh. O dalším víkendu se můžeme zase těšit na zimu," dodal Kovařík.