Tou nejnákladnější byla oprava elektroinstalace a výměna současných elektrorozvodů ve škole Jana Ámose Komenského, která stála téměř pět milionů sto tisíc korun. „V rámci této akce došlo také na výměnu zásuvek, vypínačů osvětlení tříd a chodeb, ale i svítidel ve třídách. Během rekonstrukce se měnily i slaboproudé rozvody, řešil se i školní rozhlas, zabezpečovací systémy nebo počítačová síť,“ informovala mluvčí radnice Helena Kyselá s tím, že jde o druhou etapu. První se konala vloni, stála téměř čtyři miliony korun, třetí se uskuteční příští rok a město bude stát dalších 1,5 milionu korun. Celkem tedy zhruba 10 milionů korun bez daně z přidané hodnoty

Nákladnou zakázkou na modernizaci byla také oprava silnoproudé elektroinstalace ve škole v Truhlářské ulici, která stála téměř tři miliony korun. „V rámci modernizace jsme řešili výměnu současných páteřních kabelových rozvodů pro nynější patrové podružné rozvaděče za nové, vybudovali jsme nové vnitřní silnoproudé rozvody i v půdních prostorách,“ upřesnila mluvčí.

Ve školách se ale jen nerekonstruovaly elektrorozvody. Ve škole Jana Ámose Komenského má teprve nyní začít přestavba šaten. Akce má začít 28. srpna a skončit 29. září. Vybourání šatních kójí s drátěnými příčkami a jejich nahrazení za šatní skříně včetně nové podlahy i omítek má stát 1,6 milionu korun bez DPH.

Na nový nábytek za více než čtvrt milionu korun se mohou těšit žáci ze Základní školy jazyků v Libušině ulici. „Tam bude také modernizována odborná učebna. Práce mají být hotovy do října,“ uvedla Kyselá.

Při rekonstrukcích školních zařízení myslí vedení města i na mateřinky. Letos tak během léta přišla na řadu školka ve Východní ulici, kde se nyní končí s modernizací oplocení. „Bylo nahrazeno plotem na podezdívce z betonových tvárnic. Na původním místě město nechalo také osadit dvě nové vjezdové samonosné brány a jednu vstupní branku,“ doplnila Kyselá s tím, že tato akce přišla město na 1,8 milionu bez DPH.

Modernizaci podstoupila také kuchyň v mateřince Vilová, kde se měnily podlahy za jeden milion korun.