V rozpočtu města Karlovy Vary je totiž připraveno zhruba šest a půl milionu korun na stavbu nového chodníku, který obě tyto části lázeňského města spojí a výrazně tak zvýší bezpečnost chodců.

„Předpokládané zahájení stavebních prací je v květnu letošního roku a dílo má být dokončeno v červnu,“ uvedla Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka města Karlovy Vary.

Podle jejích dalších slov panuje dlouhodobá nespokojenost s tímto úsekem pro chodce a není to zdaleka pouze úsek Růžový Vrch Sedlec. Primátorka připouští, že takovýchto problematických úseků je v okrajových čtvrtích i ve městě samotném mnoho.

„V současné době jsme v jakési přípravné fázi. Mapujeme terén a budeme samozřejmě chodníky opravovat. Musíme ale vyhodnotit jejich aktuální stav a začít tam, kde je situace opravdu velmi špatná,“ pokračovala dále primátorka.

Ilustrační foto
Pro obnovu venkova kraj rozdělí 22 milionů korun


Ta rovněž přiznala, že radnice obdržela už několik podnětů a fotografií od obyvatel, kteří žádají opravu.

„Máme tady požadavky například z Růžového Vrchu, kde byl v minulém roce udělán úsek v Chomutovské ulici a pak už se nepokračovalo,“ doplnila Andrea Pfeffer Ferklová.

Stížnosti obyvatel Růžového Vrchu se podle našich dalších informací týkají hlavně okolí domova důchodců, tedy právě ulice Chomutovská a Krušnohorská.

„Je to opravdu hrůza. Senioři zde chodí o hůlkách nebo s chodítky a musejí překonávat vyboulené a popraskané chodníky, které jsou v hrozném stavu už mnoho let,“uvedla jedna ze stěžovatelek a doplnila, že když už se bude stavět chodník do Sedlece, může se na Růžovém Vrchu s chodníky pokračovat. „A když už se budou dělat chodníky, mohla by se udělat i další parkovací místa. Těch je tady také velký nedostatek,“ dodala stěžovatelka.

Ilustrační foto.
Parcely chtějí prodat i s inženýrskými sítěmi