Vedení karlovarského magistrátu a stavbyvedoucí společnosti Eurovia Martin Zábojník ve středu 3. listopadu potvrdili, že by se nový Dvorský most měl otevřít skutečně už na konci listopadu. Jak Deník začátkem října informoval, stavba finišuje, nic ji nekomplikuje, a tak by realizace mohla být hotová o něco dříve, než byly původní plány. "Ano, je to tak, most by se mohl řidičům otevřít dříve. Vypadá to na 29. listopad, možná se to ale stihne i o něco dříve," uvedl náměstek primátorky Petr Bursík. "Držíme se termínu 29. listopadu. Jedině, co by nám to mohlo překazit, je počasí. To je ale zatím ideální," potvrdil stavbyvedoucí Zábojník.

Most bude uveden do provozu v rámci předčasného užívání, kolaudační řízení bude následovat poté. "Abychom mohli most zprovoznit, musíme k tomu dostat povolení od stavebního úřadu," upřesnil náměstek Bursík.

Nový Dvorský most začíná mít své finální obrysy. Je hotová mostovka, na níž ještě přijdou tři vrstvy asfaltu. Nosní konstrukce je téměř dokončená, jsou hotovy izolace. "Jsou dokončeny také římsy, přičemž povodňová římsa je rozšířená pro cyklisty a chodce," pokračoval Bursík. Jak doplnil Zábojník, i když je most širší, samotná komunikace pro motoristy má původní šířku jako starý most, rozšířeny byly pouze chodníky. Provizorní lávka pro chodce zatím zůstává pro případ, že by se právě chodníky nestihly udělat včas.

Zhotovitel Eurovia se do výběrového řízení přihlásil jako jediný s požadovanou částkou 150 milionů, což bylo ovšem o 30 milionů korun více, než jaký byl odhad města. "Zatím se držíme této částky. Zda bude nějaké navýšení, zatím nevíme. Teď probíhá jednání se správcem stavby, který řeší některé věci mezi zhotovitelem a objednavatelem, a tohle je záležitost, kterou budeme mít příští týden vyřešenou," dodal Bursík.

Výstavbu nového mostu a zbourání toho starého provádí Eurovia formou takzvaného žlutého fidicu, který byl poprvé použit na stavbu a demolici Doubského mostu. Podle původních plánů měl být Dvorský most hotový v polovině prosince.