Rekonstrukce silničního mostu na frekventované komunikaci z Karlových Varů na Bečov nad Teplou a Plzeň bude hotová o půldruhého měsíce dříve, než se plánovalo. Veškerá práce tedy mají skončit už 30. září.

Ke zkrácení termínu opravy došlo díky dohodě mezi Karlovarským krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, které tuto stavbu řídí. Kraj totiž umožnil využít souběžnou komunikaci jako objízdnou trasu. Úplná uzavírka mostu tedy nebude trvat předpokládaných sedm měsíců.

„Původně se měl silniční most u Cihelen opravovat za částečné uzavírky a silniční provoz by řídil semafor. Řidiči by tak museli počítat s čekáním na místě a stavba by se protáhla na více než půl roku. Proto jsme se domluvili se zástupci Ředitelství silnic a dálnic v Karlových Varech, že kraj umožní využívání souběžné komunikace jako objízdné trasy. To umožnilo most zcela uzavřít a veškeré práce se tak zkrátí pouze na pět a půl měsíce. Objízdná trasa navíc vede skutečně přímo podél hlavní silnice. Řidiči se tedy v žádném případě nemusejí obávat zbytečně najetých kilometrů navíc,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Stavebníci po odstranění už nevyhovující nosné konstrukce mostu ve spodní části objektu vybetonují nové železobetonové úložné prahy. Vznikne tak zcela nový povrch vozovky a most bude rovněž osazen svodidly.