Akce bude součástí jak geocachingového víkendu, tak i projektu 72 hodin. Bude tedy určena úplně všem, kteří chtějí přijet a přiložit ruku k dílu. Geocacherům i dalším dobrovolníkům z řad široké veřejnosti pak bude odměnou za práci připravený doprovodný program.

72 hodin je již počtvrté se konající projekt, kdy se po tři dny budou konat dobrovolnické akce po celé republice, a to od 8. do 11. října. CITO je potom akce, kdy se geocacheři spojí a společnými silami se zapojí do úklidu. Tato iniciativa probíhá každoročně od roku 2002.

Skoky, které se dříve také jmenovaly Mariánské Skoky, jsou bývalá obec a součást Žlutic, ze které se zachovaly jen zbytky jednoho stavení a barokní kostel. „Po dlouhých letech se našemu sdružení podařilo konečně získat také přilehlou hospodu. Takže podzimního úklidu se dočká i ona," uvedl předseda Pod střechou Jiří Schierl.

Podstatou CITO Skoky 2015 je setkání, na kterém se geocacheři, ale i lidé neprovozující tento koníček budou snažit vyčistit vymezené území od odpadků a nepořádku. „Na místě bude pro dobrovolníky také možné opékání vuřtů, které tam budou k dostání společně s teplými nápoji. Pro účastníky úklidové akce je také připravena prohlídka kostela a bývalé vsi," doplnil Schierl. Přítomní tedy uvidí, co je zde od jara nového.

Pro děti bude k dispozici tvořivá dílna U mnicha.