Vedení města totiž krátce po zveřejnění dohody mezi oběma partnery oznámilo, že informaci o podpisu smlouvy nemělo, a zpochybnilo postup, který k uzavření dohody vedl.

Podle zástupců společnosti Realistic ale jednali představitelé KV Areny vždy velice korektně s cílem zajistit správnost všech procesů vyplývajících z jejich kompetencí. „Jsme hrdí na to, že smlouva byla po více než čtyřech měsících oficiálního vyjednávání řádně uzavřena kompetentními statutárními zástupci obou společností. Společnost Realistic již řádně zaplatila KV Areně dohodnuté reklamní plnění na rok dopředu v plné výši a zároveň si objednala výrobu všech zasmluvněných reklam. Pevně věříme, že i Město Karlovy Vary a jeho společnosti budou respektovat smluvní vztahy a chovat se korektně,“ uvedli v prohlášení zástupci firmy Realistic.

Podle uzavřené smlouvy se má multifunkční komplex KV Arena, tedy hlavní a tréninková hala, jmenovat minimálně příští tři roky Realistic Arena. Výsledkem jednání je tříletá smlouva, jejíž součástí je kromě pojmenování také minimální částka ve výši 5 808 000 korun pro společnost KV Arena, která komplex provozuje.

„V dlouhodobém vyjednávání s předsedou dozorčí rady a zástupcem akcionáře firmy Realistic Martinem Šretrem jsme se shodli na nutnosti rozvoje a společné podpoře sportu a kultury v Karlových Varech. Dlouhodobým cílem vedení KV Areny bylo najít finančně silného a renomovaného regionálního partnera, jelikož již třetím rokem nedostáváme dotaci na kulturní akce od města Karlovy Vary. Díky příjmu za reklamní plnění v podobě přejmenování hlavní a tréninkové haly na Realistic Arenu budeme mít alespoň nějaké finanční prostředky na rozvoj kultury a sportu v Karlových Varech,“ uvedl ke smlouvě v oficiálním prohlášení Vladimír Kvasnička, jednatel firmy KV Arena.

Primátor Petr Kulhánek ale zpochybnil, že by KV Arena od města nedostávala dotace. Vedení města se příliš nelíbila ani částka dohodnutá mezi smluvními partnery.

„Na jeden rok vychází zhruba 1,6 milionu korun. Domníváme se, že tato částka je nepřiměřeně nízká a měla by být mnohem vyšší,“ poznamenal Kulhánek.

V současnosti vedení města patrně zjišťuje, jestli bylo v kompetenci jednatele KV Areny smlouvu uzavřít. Podle primátora spravuje majetek, který ani nebyl do společnosti KV Arena vložen a patří městu.

Podle zástupců společnosti Realistic předcházelo podpisu smlouvy několik měsíců dlouhé vyjednávání o smluvních a technických podmínkách. Zástupci KV Areny přitom zajišťovali například odborná stanoviska architekta a autora projektové dokumentace k možnostem a způsobu umístění názvu nového partnera na plášť objektu nebo stanoviska techniků KV Areny k umístění vnitřní reklamy. Měly být také vedeny předběžné konzultace s politickým vedením města včetně primátora Kulhánka i zástupcem klubu HC Energie.