Z několika stran obdržel Deník informace, že povolební koalice na magistrátu v Karlových Varech je již dohodnutá a že TOP 09 bude spolupracovat s tou nebo onou politickou stranou či uskupením. Lídr strany TOP 09 Michal Toufar ale tyto zprávy dementuje.

„Považuji za důležité zdůraznit, že povolební koalice se uzavírají opravdu až po volbách, kdy je jasné, kdo kolik mandátů získal, a TOP 09 nebude před volbami žádnou koalici uzavírat. Nepopírám, že probíhají předvolební jednání s ostatními kandidujícími subjekty, na nichž se pouze informujeme o svých programech, hledáme možné programové shody, ale rozhodně se nejedná o uzavírání koalice,“ zdůraznil.

TOP 09 se podle něj také, s výjimkou KSČM a Dělnické strany sociální spravedlnosti, zásadně nevymezuje vůči ostatním kandidujícím subjektům. „Co ale zásadně odmítáme, je povolební spolupráce s osobami, které z našeho pohledu nesou přímou odpovědnost za současný stav radnice a zadlužení města, s kterým nesouhlasíme a proti kterému bojujeme,“ dodal.