Dvanáctiminutový film, který dokumentuje současný zoufalý stav lázní Kyselka, na festivalu promítán nebude. Podle Jiřího Bartošky je stav lázní skutečně tristní, ale film nesplňuje parametry kvality soutěže.

„Navíc bychom upadli do vlastní pasti. Obracely by se pak na nás organizace, které chtějí řešit problémy, ovšem přenesly by je pak na nás,“ vysvětlil odmítnutí Bartoška.

Toho také zarazilo, že zástupkyně veřejného ochránce práv, která jej požádala, aby zvážil zařazení krátkého dokumentárního filmu „Umírající Mattoniho Lázně Kyselka“ Petra Lněničky do programu festivalu, tento záměr bez jeho vědomí zveřejnila prostřednictvím médií. „To bylo hodně nešťastné řešení,“ uvedl Bartoška.

Krátký, nicméně výstižný dokumentární film o lázních Kyselka zachycuje aktuální stav památkově chráněných budov a podle zástupkyně ombudsmana by byl Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary tím správným místem pro upozornění veřejnosti na nečinnost vlastníků a správních úřadů ve vztahu k památce, která je významným historickým dokladem lázeňské tradice v karlovarském regionu.