Jeden z policistů šel řešit vozidlo a druhý policista se rozhodl zkontrolovat okolí mostu. „Přišlo mi divné, že je u mostu jen tak odstavené vozidlo. Věděl jsem, že u tohoto mostu už došlo k několika tragický událostem, proto jsem se vydal podívat do okolí. Když jsem uviděl muže, který visí z mostu, tak jsem byl samozřejmě zaskočený,“ uvedl podpraporčík Vojtěch Moucha.

Policista se snažil s mužem navázat kontakt, což se nakonec podařilo a mohl jít blíže. „Bavili jsme se spolu několik desítek minut, kdy mi řekl, že má mnoho problémů a chce ukončit svůj život. Povedlo se mi ho přesvědčit, ať to nedělá a přeleze zpět přes zábradlí. Když tak učinil, okamžitě jsem k němu přistoupil a zajistil ho, aby již dále nemohl ohrožovat svůj život,“ řekl Moucha, který u policie slouží již deset let. Muž byl poté ošetřen a odvezen na psychiatrické oddělení do ostrovské nemocnice.

„Jsem rád, že to dobře dopadlo. Do podobné situace jsem se dostal vůbec poprvé a musím říct, že to bylo psychicky náročné,“ doplnil policista, který ale zároveň dodal, že na podobné situace musí být připraven. „Nikdy nevíme, co se během služby stane a co všechno budeme muset řešit. Proto musíme být připraveni na všechno a podobné situace zvládat,“ dodal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.