Boj proti propojení ulic Anglická a Vrchlického v Horních Drahovicích nepolevuje. Místní obyvatelé nyní městu odevzdali petici s 202 podpisy. Jak to dopadne, je nyní na radě města.

„Petice proti propojení se podepisovala u mě doma a musím říct, že se tu dveře netrhly," řekla Jana Spirová z petičního výboru.

Ta kvituje, že na velikost oblasti je to výborné číslo. „Krom dvou paneláků jsou tu jen vilky, proto je pro nás toto vysoké číslo motivací, " dodala.

Přijetí petice potvrzuje i město, a celý problém se tak dostane na radu města, kde bude celá věc projednávána.

A není to jen jedna vlaštovka bojující proti propojení. „Dopisů k tomuto záměru máme celou řadu," potvrdil mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál. „Nyní je řada na radě. Budeme čekat, jak to dopadne," uvedla Spirová.

Propojení ulic Anglické a Vrchlického by vedlo přes část pozemku místních bývalých jeslí, kde je nyní tělocvična a tyfloservis.

Obyvatelům čtvrti se projekt nelíbí především z důvodů zvýšení dopravy a z toho plynoucího většího nebezpečí pro chodce a děti z blízkého dětského hřiště. Místní se do boje proti tomuto nápadu pustili krom petice i založením občanského sdružení.

Celý plán je zatím jen ve fázi příprav a zatím není vše definitivně rozhodnuto.

„Projekt je v současné době ve fázi dokončování projektové dokumentace, jakmile bude dokončena, mohli bychom teprve požádat o stavební povolení. Pokud bude projektu dána zelená, mohl by být dokončen už letos, samozřejmě bude záležet na vyhodnocení radou města," potvrdil Kopál.