Voliči si neodpočinou ani o nadcházejícím víkendu. Budou mít totiž v rukou, zda křeslo senátora obsadí ředitel Thermalu Josef Pavel (ODS), nebo funkci obhájí současný senátor Jan Horník (STAN +TOP 09). Neúspěšní kandidáti na senátory se o své podpoře jednoho z jmenovaných příliš bavit nechtějí.
„Oba jsou mi programově tak vzdálení, že nemůžu ani jednoho politicky podpořit,“ konstatoval Jaroslav Rovný, který o post senátora bojoval za Českou stranu národně sociální. „Kdybych to však měl říci lidsky, tak určitě jako volič podpořím Josefa Pavla, protože mi přijde jako člověk, který už dost věcí dokázal a má stále chuť pracovat pro tento region,“ dodal Rovný.

Jasného kandidáta v souboji těchto dvou osobností zatím nemá ani František Weiss, který se o přízeň voličů v senátních volbách pokoušel za Věci veřejné. „Jasného kandidáta skutečně nemám,“ řekl Weiss. „Rozhodně chci ale poděkovat svým voličům a s politikou rozhodně nekončím, ale budu bojovat dál,“ dodal František Weiss.

Sociálnědemokratický kandidát na senátora Jiří Vyvadil, který se v prvním kole voleb umístil jen těsně za druhým Josefem Pavlem, má v otázce podpory v druhém kole jasno. „Z mého úhlu pohledu jsou oba kandidáti, kteří do druhého kola postoupili, špatní. Podporují totiž vládu se špatným programem. Josef Pavel má ovšem škraloupů více,“ vyjádřil se pro Deník Vyvadil.

Hnutí „Doktoři“, za něž do Senátu kandidoval Jaroslav Žák, ve druhém kole senátních voleb jednoznačně podporuje Jana Horníka. „Rozhodnutí bylo spontánní a jednomyslné. Jan Horník je schopným, nikoliv všehoschopným politikem, výrazně se podílel na rozvoji Božího Daru, jako opoziční krajský zastupitel vždy vystupuje věcně a informovaně. Je jedním z mála politiků, jehož působení se zdá být podstatně více motivováno zájmy obecnými než osobními. Lze si jen postesknout, že podobných lidí ve ´vysoké´ politice není mnohem více. Podporujeme Horníka jako výraznou osobnost, nikoliv jako ´součást´ nynější vládní koalice,“ uvedli Doktoři.

Jasno o podpoře má i Věra Procházková, kterou do Senátu vyslala Suverenita. „Obdrželi jsme pokyn z pražské centrály, abychom ve druhém kole senátních voleb podpořili kandidáty za ODS. A tento pokyn respektuji,“ uvedla.

Jaroslav Borka, který do Senátu kandidoval za Komunistickou stranu Čech a Moravy, uvedl, že v KSČM to je jednoznačné. „Ani jeden z kandidátů se o naši podporu ucházet nebude. A pokud se na nás neobrátí, nemám důvod někomu vyjadřovat podporu a někoho proklamovat.“

Monika Makkiehová ze strany Victoria, jejíž zájmy v senátních volbách zastupoval Ivan Poustka, k případné podpoře jednoho z postoupivších kandidátů uvedla: „V tuto chvíli neumím říci, koho podpoříme, musíme to prodiskutovat s našimi kandidáty. Oba jsou pro nás určitým negativem. Jan Horník jako senátor nikdy nic neudělal pro Karlovy Vary, Josef Pavel má zase na svědomí osud nemocnic. Musíme si uvnitř strany vyjasnit, komu případnou podporu vyslovíme.“

(Ivana Kalinová, Jan Havelka)