„Zdravotnictví je jaksi vnímáno více z hlediska materialistického a péče o duši je jaksi někde v pozadí, přitom víme, že péče o duši je stejně důležitá jako péče o tělo,“ uvedl Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice a lékař.

Jeho slova potvrdil i Lukáš Bujna, farář Církve československé husitské, který vedle nemocnice dochází i do různých stacionářů a sociálních zařízení. „Tam je naše práce jednodušší, protože máme stálou klientelu. V nemocnici se pacienti mění,“ říká Lukáš Bujna.

Jeho slova potvrdil i římskokatolický farář Jiří Majkov, který stejně jako jeho kolegové velmi vítá přístup vedení nemocnice a snahu vybudovat prostor, kde budou moci duchovní pracovat třeba i s více věřícími. „I když tady budeme mít své zázemí, vždy bude záležet na aktuálním stavu jednotlivých pacientů. Je ale dobré, že se o duchovních věcech přemýšlí a dělají se kroky, které nám a naší práci vycházející vstříc, a vstříc se tím vychází hlavně pacientům,“ doplnil Jiří Majkov.

Postoj vedení krajské nemocnice oceňuje i předseda židovské obce v Karlových Varech Pavel Rubín, který prozradil, že Karlovy Vary budou mít od ledna příštího roku svého rabína.

„Dnes zde máme několik stovek věřících, ale poskytujeme služby i turistům a lidem, kteří sem přijedou na léčení a musejí být během pobytu hospitalizováni. S příchodem rabína očekáváme zkvalitnění našich služeb a samozřejmě možná i větší počet věřících,“ dodal Pavel Rubín.

Zástupci Karlovarského kraje navštívili hasiče ve Zbirohu.
Dík hasičům za pomoc se sněhem