Dům si nechal v „Andělce“ postavit herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška.

Jak z popisu díla vyplývá, zdáním stavebníka bylo navržení rekreačního domu v obci Andělská Hora nedaleko města Karlovy Vary. Lokalita patří do chráněné krajinné oblasti a leží v poměrně vysoké nadmořské výšce přes 600 metrů. Návrh domu vycházel z tradičního tvarosloví vesnického domu, ke kterému patří sedlová střecha a klasický dřevěný štít.

Celá stavba je koncipována jako dřevostavba. Hlavním konstrukčním prvkem jsou dřevěné velkoformátové panely. Zastavěná plocha domu je 346 metrů čtverečních.

Na štíty budovy bylo použito smrkové opalované dřevo, střecha má šedivou plechovou krytinu a jednopodlažní trakt je obložen reznoucím plechem. Materiály jsou zvoleny tak, aby přirozeně stárly, časem tmavly a dobře zapadly do okolní přírody.
Česká komora architektů vyhlásila 3. ročník České ceny za architekturu letos v lednu. Architekti do ní přihlásili 145 realizací. Mezinárodní porota do užšího výběru nominovala 33 děl, z nichž vzejdou finalisté a držitel historicky třetí České ceny za architekturu,“ uvedla Vladana Drvotová z agentury 2media.

Podle Drvotové je mezi nominovanými díly vysoká převaha soukromých investic nad veřejnými. Těch je mezi 33 nominovanými pouze sedm. „Nejčastějším tématem letošních nominací jsou stejně jako vloni rodinné domy a vily, kterých je třináct,“ poznamenala Drvotová.

Jestli nominovaný dům Engel House osloví porotce natolik, že se dostane mezi finalisty, bude jasné 19. listopadu 2018 na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze.