„Začali jsme o prodeji jednat hlavně proto, že jsme našli možnost, jak na přestavbu objektu získat dotační peníze,“ vysvětluje starosta města Jan Bureš. Dříve nabízel objekt k využití městským organizacím, ale protože pro nikoho nebyl vyhovující, možnost nákupu odmítal.

„Opravdu jsme nenašli možnost, jak objekt využít v současné podobě. Jakmile se ale objevila možnost získat dotaci, začali jsme přemýšlet o rekonstrukci a přestavbě na bytové jednotky. Těch máme ve městě stále nedostatek,“ uvádí starosta, který nepočítá s tím, že by se dům boural a na jeho místě stavěl nový. Penízez dotací prý pomohou vyřešit i problém s azbestem, který se v objektu Báňských projektů nachází.

„Je to řešitelné a peníze budou pravděpodobně z programu Restart, kde se chystá dotační titul pro Karlovarský kraj, který má nejstarší a nejzanedbanější bytový fond a zároveň nejpomalejší bytovou výstavbu v České republice,“ dodal Jan Bureš.

V Hájích u Chebu se v sobotu konala Drakiáda. Všichni účastníci si to opravdu užili, protože byl poslední teplý den a k tomu foukal i příjemný větřík, který draky dokázal udržet ve vzduchu.
FOTO: Drakiádu vyhrála Bezzubka