VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dva „kiláky“ pro cyklisty a most

Karlovarský kraj - Je to sice jen málo přes dva kilometry, ale přesto se jedná o strategický úsek na páteřní cyklostezce Ohře. Stavba nového úseku, která včera oficiálně začala, totiž spojí karlovarskou část Tašovice se Svatošskými skalami a řeku překlene nový most. To vše za zhruba 26 milionů korun. Stavba bude dokončena příští rok v květnu. Mezi Karlovými Vary, Sokolovem a Chebem pak zůstane nedostavěný jeden jediný krátký úsek, a to v Karlových Varech mezi doubským a dvorským mostem.

17.7.2014 1
SDÍLEJ:

V Tašovicích začala stavba dalšího úseku cyklostezky, která propojí oba břehy řeky Ohře.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Výstavba cyklostezky mezi Tašovicemi a Svatošskými skalami je placena z dotačních prostředků Regionálního operačního programu Severozápad. „Jde o společný projekt města Karlovy Vary a Karlovarského kraje, kdy kraj byl žadatelem o dotaci a Karlovy Vary akci předfinancovaly. Připravovaly také projekt," řekl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Do přípravné fáze projektu již Karlovy Vary ze svého rozpočtu investovaly 1,7 milionu korun.

„Z rozpočtu města bude hrazeno také 15 procent způsobilých nákladů, 85 procent nákladů pokryje dotace Regionálního operačního programu Severozápad. Na úhradu nákladů, tedy přípravu projektu, předfinancování stavby a podíl spolufinancování, bylo v rozpočtu města vyčleněno 32 milionů korun," poznamenal primátor Petr Kulhánek.

Nová trasa cyklostezky je dlouhá přesně 2,2 kilometru. Z Tašovic je nejdříve vedena po levém břehu řeky Ohře a přibližně v místech, kde je na druhém břehu pastvina a koňské stáje, vodní tok překlene most. Tam se cyklostezka napojí na komunikaci vedoucí do Svatošských skal. V Karlových Varech pak zůstane už jen jeden krátký úsek, kde cyklostezka není. A to mezi Tašovicemi a obchodním centrem Varyáda. Zahájení stavby brání dohady o pozemky. „V současné době už pracujeme na majetkovém vypořádání, aby mohl být tento úsek co nejdříve zrealizován. Mělo by dojít ke směně pozemků v trase stezky. Jejich vlastník dostane náhradní v oblasti u Poštovního dvora. Jakmile bude dohoda uzavřena, stavbě nic nebrání. Bude tak definitivně hotová celá cyklostezka z Chebu po hranice Karlovarského kraje. Na páteřní cyklostezku naváží městské cyklostezky," dodal Kulhánek

Autor: Vladimír Meluzín

17.7.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Do Chebu míří Snow film festival

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení