Mezi nimi je i kontroverzní rekonstrukce objektu Eboli v Mariánskolázeňské ulici. O tom, jestli právě tento projekt, který vyvolal zejména mezi památkáři takřka paniku, uspěje, rozhodne svými hlasy jak veřejnost, tak odborná porota. „Do soutěže se může přihlásit prakticky kdokoliv. Důležité je, aby předložil dokumentaci a vše potřebné pro to, aby mohl být do volby nejlepší stavby kraje zařazen.

A to ti, kteří rekonstrukci Eboli přihlásili, splnili.“ uvedla Anna Vlášková, manažerka Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary. „Po profesní stránce nelze této stavbě nic vytknout. Morální aspekt, to je něco jiného. Ale je věc každého, jaký si na to udělá názor,“ konstatoval Miroslav Vágner, člen představenstva karlovarského stavebního sdružení. Rudolf Borýsek, ředitel Liasu Vintířov, účast tohoto kontroverzního projektu v soutěži vítá. „Uvidíme, jak se k tomu postaví veřejnost a odborná porota,“ vysvětlil Borýsek svůj názor.

Vedle už dokončených staveb se o přízeň hlasujících uchází i osm projektů, které jsou zatím pouze na papíře. Patří k nim mimo jiných také rekonstrukce karlovarské Sokolovské ulice. Široká veřejnost může hlasovat na internetové adrese http://stavby.karlovarska.net a hlasování skončí 22. června v pět hodin odpoledne.