Po vysoké výhře nad Vítkovicemi a zdolání Liberce po nájezdech čeká energetiky Zlín. Beranům patří v tabulce naší nejvyšší soutěže desátá příčka, s jedenáctibodovou ztrátou na sedmou Energii.

Oba dnešní soupeři se v letošní sezoně utkali již dvakrát a v obou případech se radovali z tříbodového zisku hráči Karlových Varů.

V prvním utkání nového ročníku extraligy Energie před svými fanoušky porazila tým z Valašska 2:1. Zlínští sice vyhráli po trefě Noska první třetinu, ale ve druhé části srovnal Ondra Beránek a v závěrečné dvacetiminutovce překlopil výhru na stranu Karlových Varů Koblasa.

Enegetikům vyšla i říjnová odveta na zimním stadionu Luďka Čajky. Tady tentokrát Petr Koblasa otevřel gólový účet, a od 10. minuty tak svěřenci Martina Pešouta vedli 1:0. Ve druhé třetině navíc zvýšil na 2:0 Tomáš Rachůnek.

Berani sice ještě v prostřední části – pět vteřin před jejím vypršením – snížili Fořtem, ale energetici žádný obrat nepřipustili. Jednobrankový náskok vydržel Západočechům až do 58. minuty. Poté Zlínští zkusili hru bez brankáře, ale nejprve nasměroval kotouč do jejich opuštěné klece zkušený Vojtěch Polák a po něm také Martin Kohout. Energie tak vyhrála ve Zlíně 4:1 a ze dvou utkání proti Beranům má skóre 6:2. Vzájemný zápas číslo 3 se hraje dnes od 17.30.