Dvě malá vítězství zaznamenal karlovarský hokejový klub HC Energie. V posledním roce se příliš nedařilo jak ve sportu, tak ani na politickém bojišti. Město Karlovy Vary drželo svoji finanční podporu vůči hokejovému klubu na uzdě, sponzoři v době krize snižovali své příspěvky a policie šetřila klub na základě informací, které podal v souvislosti s dotacemi pro mládežnický hokej bývalý náměstek Jiří Kotek. Přes zvýšený společenský nápor se podařilo zajistit financování hokejového klubu do poslední chvíle. Klub se dokázal i v těžkých časech udržet mezi těmi nejlepšími.

Na otázku DENÍKU zda policie skutečně odložila trestní stíhání HC Energie odpověděl mluvčího karlovarského magistrátu Jana Kopál: „Trestní oznámení sice nebylo podáno na podnět města, ale město tuto zprávu obdrželo a vedení města vzalo tuto informaci na vědomí.“

Další úspěchy si karlovarští hokejisté připsali na sportovní úrovni. Už v pátek vítězstvím 4:3 na Slavii potvrdili definitivně svoji účast v příštím ročníku Tipsport extraligy. Na velikonoční neděli se pak s fanoušky rozloučili výhrou s Litvínovem. „Jak se říká, konec dobrý všechno dobré. Já se ale tak na sezonu nekoukám. Měli jsme se probojovat do play-off,“ říká nejlepší střelec soutěže Petr Kumstát.
„Sezona byla díky všem obviněním komplikovaná, teď jsme se očistili a chci se opět s klubem dostat do play-off, uděláme pro to maximum“, říká majitel hokejového klubu Karel Holoubek.

Dobrá zpráva přišla hned po konci posledního utkání. Po Lukášovi Pechovi podepsal nový tříletý kontrakt brankář Lukáš Mensator. „Když to všechno dobře dopadne, tak já, Martin Zaťovič i Lukáš Pech budeme v příští sezoně hrát opět spolu. Myslím si, že jsme v nejlepších letech a můžeme i s Lukášem Mensatorem klub opět vrátit mezi účastníky čtvrtfinále,“ přidává Kumstát.

Jako bonbónek na závěr určitě patří zmínka o vstupu HC Energie do juniorské soutěže MHL. „Myslíme si, že tato soutěž bude dalším přínosem,“ uzavírá Vaněk.