Před několika dny dosáhla zajímavého úspěchu teprve osmnáctiletá studentka Iva Pavelková z Karlových Varů. V rámci svého studijního oboru Kosmetické služby, který se vyučuje na Střední odborné škole obchodu a provozu hotelů se sídlem v Zahradní ulici v Karlových Varech, se přihlásila do kosmetické soutěže Kalibr Cup 2012, kde se jí podařilo postoupit dále. Podrobnosti sdělila v následujícím rozhovoru.

O jakou soutěž se jednalo, jaká byla konkurence?
Jednalo se o soutěž Kalibr Cup 2012, která se konala v Lanškrouně. Ta byla rozdělena na několik soutěžních sekcí, a to na tvorbu účesů, make-up a nail-art. Letošní téma bylo „Na vlnách luxusu“. Soutěže se účastnilo třicet tři odborných škol a učilišť z celé České republiky a Slovenska. Do sekce Make-up, ve které jsem soutěžila, se přihlásilo okolo čtyřiceti účastníků. Bylo podmínkou, že do finálového kola v Praze se dostane jen prvních deset soutěžících. Zde jsem se umístila sedmá a tím postoupila na juniorské mistrovství na veletrhu World of beauty and Spa, které se konalo v sobotu 3. března 2012. Konkurence byla veliká.

Jak dlouho jste se na soutěž připravovala?
Na soutěž jsem se připravovala přibližně 2-3 měsíce a to s pomocí mistryně České republiky v make-upu Evou Skořepovou, které za to patří můj velký dík.

Kolikáté místo jste získala a jaké máte pocity z vašeho výsledku?
V Praze na mistrovství se nakonec povedlo skvělé třetí místo, což jsem do poslední chvíle nečekala, a při převzetí poháru, diplomu a cen se mi na pódiu lehce zhroutily nervy a ukáplo i pár slziček. Pocity štěstí a radosti byly a jsou nepopsatelné a nával euforie trvá snad ještě teď. Mezi porotci seděl vizážista Pavel Bauer, nebo Bobo Sobotka, který líčil herce například v několika známých českých i zahraničních filmech. Dodatečně mi pak vysekl soukromou gratulaci, která moje štěstí ještě umocnila. Dojaty byly samozřejmě i moje pyšná plakající maminka a teta, které byly pod pódiem.

Jednalo se o vaši první soutěž, které jste se zúčastnila? Chystáte se na další podobné soutěže?
Byla to moje první soutěž a ráda bych zkusila i další, když se naskytne příležitost, jelikož líčení mě baví a naplňuje.

Jaké máte plány do budoucna?
Budu ráda, když budoucnost nabídne další zážitky spojené s vizážistikou, tak uvidíme.

(hni)