Volební účast byla v pátek odpoledne v chebských okrscích celkem nízká. Voliči chodili mnohem méně než k volbám komunálním. „Očekáváme účast ne vyšší než 30 procent," uvedl Petr Vodrážka, jeden ze členů volební komise druhého okrsku v Chebu. „Myslím si, že lidí přijde určitě méně než ke kterýmkoliv jiným volbám. Účast občanů navíc rok od roku stále klesá, takže nečekám, že by sem jich nyní dorazilo více," dodal Petr Vodrážka.
Celá řada volebních místností na Sokolovsku zela během prvních minut prázdnotou. Například ve třetím okrsku v Kraslicích přišel během první půlhodiny jediný člověk. Důchodkyně Drahuška Křiváčková šla se psem na procházku, a tak rovnou odvolila. Na chodbě před volební místností přitom seděla už o půl hodiny dříve, než se volební místnosti otevřely.
„Ani jsem nevěděla, v kolik přesně volby začínají. Chodím ale volit pokaždé, tak ani teď jsem nemohla vynechat," říká. Přiznává ale, že volební lístek hodila do urny jen ze zvyku.

Vřesová na Sokolovsku je obcí, kde volby již tradičně mnoho lidí nezajímají. K volebním urnám se voliči nehrnuli ani uplynulý víkend. A to i přesto, že to v obci vypadá téměř jako v evropském Parlamentu. Alespoň tedy co se týče složení obyvatelstva. Oznámení o době a místě konání voleb do evropského Parlamentu visí na úřední desce hned v šesti jazycích. Kromě češtiny je to maďarština, němčina, slovenština, ruská azbuka a romština. Pokud mají hlasovat o podobě obecního zastupitelstva a zvolit si tak starostu, bere do rukou volební lístky každý druhý. Jakmile ale mají vybírat nejvhodnější kandidáty do krajského zastupitelstva a vybrat si hejtmana či evropské poslance, nemají takřka zájem. „V sobotu v 11 hodin odevzdalo svůj hlas 25 z 326 voličů," hlásil nízkou účast předseda volební komise ve Vřesové Miroslav Höll.

Nejmenší městečko v republice mělo opět unikátní urnu. Raritu má při volbách již tradičně horské město Přebuz na Sokolovsku. Volební lístky totiž lidé vhazují do zřejmě nejstarší urny v České republice. Přebuz se tak opět pyšní hned několika nej. Nejenže je nejmenším městem v ČR, ale také má v Karlovarském kraji nejméně voličů. Urna podle místních pochází z první republiky. Údajně ji vyrobil zdejší truhlář. O nové nechtějí Přebuzští vůbec slyšet. „U voleb nesmí tato urna chybět. Jsme na ni pyšní. Má pro nás historickou cenu," řekla starostka obce Miluše Ženteková.