Hokejisté karlovarské Energie hrající na sokolovském zimním stadionu? Vedení radnice v Sokolově ani zdejšího zimního stadionu o tom nic nevědí. Pouze s úsměvem sledují spekulace a tvrdí, že žádnou oficiální žádost zatím neobdrželi.

„Zdá se mi to jako krajní řešení,“ řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Jak dále upřesnil, je to citlivá záležitost a vedení města by ji muselo důkladně zvážit. Jak podotkl na závěr, jistý finanční efekt by to mělo, ale není si jistý, zda by z přesunu karlovarských hokejistů měli radost sokolovští fanoušci a hokejisté. Určité problémy vidí i vedení zimního stadionu. „Ale s těmi bychom si dovedli poradit,“ řekl Ján Pari ze Správy sportovních zařízení.

Jsou prý technického rázu a vše záleží jen na hokejovém svazu, který by musel udělit výjimku. „Jsme připraveni, ale oficiálně nám žádná žádost od hokejového klubu Energie a jeho vlastníků nepřišla,“ hlásil včera před polednem Pari. Zdá se mu však, že zmínky o zimním stadionu v Sokolově jsou používány jen jako jakýsi nátlak. Podle jeho názoru je KV Arena nová, moderní a hlavně obrovská investice, která je z 80 procent určena pro hokej. „Pokud by se tam nehrál, pravděpodobně by se mohla karlovarská hala zavřít,“ uzavřel Pari.

V pátečním vydání Karlovarského deníku najdete navíc prohlášení karlovarského magistrátu k financování hokeje a názor hokejových Ultras k současné situaci karlovarského hokeje