Už během posledního karlovarského filmového festivalu se sešlo několik stovek lidí před hlavní poštou, kde se tehdy konala zábavná akce s názvem Bublinkové nebe. Její účastníci se domluvili na facebooku a před poštu jich dorazilo opravdu mnoho. Další podobná akce se konala v sobotu, ovšem ta se jmenovala Zimní balónkové nebe.

„Dorazit mohl opravdu každý. Stačilo mít pouze obyčejný nafukovací balónek. Zhruba půlhodinová akce začala písknutím na píšťalku, poté lidi vytáhli balónky, nafoukli je a pak si už s nimi pinkali a různě hráli mezi sebou. Po několika minutách jsme vše ukončili opět písknutím na píšťalku,” řekla organizátorka Adéla Mikschik.

Lidí tentokrát nedorazilo tolik jako v létě a hlavním důvodem bylo zřejmě počasí. „Byla celkem zima a také pršelo, takže to nebylo opravdu ideální. Přesto tu zhruba stovka lidí byla, což také není špatné. Připravujeme i další podobné akce, tak doufám, že se lidé zapojí,” dodala. Její slova potvrzují i samotní návštěvníci. „Škoda že byla taková zima a hlavně pršelo. V létě tady bylo několik stovek lidí a bylo to perfektní,” konstatoval Miroslav Pacourek z Karlových Varů.