Už 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se kvapem blíží. Přípravy jsou v plném proudu a blížící se filmová událost roku je vidět například na karlovarském hotelu Thermal. Postupně se už také zveřejňují jména filmových hvězd, které na filmový festival zavítají.

Velkou hvězdou letošního ročníku bude populární americká herečka Susan Sarandonová. Ta převezme na festivalu Křištálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Festivalovému publiku herečka také osobně představí film Jeff, který žije s mámou.

Susan Sarandonová se kromě svých uměleckých aktivit také intenzivně věnuje charitativní činnosti, podporuje humanitární organizace působící v oblastech válečných konfliktů nebo přírodních katastrof, aktivně se zapojuje do boje za podporu práv menšinových skupin ve společnosti. Patří k umělcum, kterí otevřeně demonstrují své politické názory a vyslovují se k aktuálním společensko-politickým problémům.

Kromě Susan Sarandonové přijaly pozvání organizátorů festivalu také velké režisérské osobnosti. Mezi nimi bude letos například režisér Tod Solondz, postava amerického nezávislého filmu.