Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

Ohromná vlna solidarity se zvedá napříč regionem poté, co byl zveřejněn příběh rodiny Svobodových z Březové u Karlových Varů. Reagují na to i v poměrně vzdálených Potůčkách, kde výtěžek letošního festivalu věnují právě jí.

Sympatickému páru se podařilo počít až na pátý pokus umělého oplodnění. Po spontánním porodu 10. dubna ale maminka Kačka prodělala mozkovou mrtvici, učí se znovu mluvit, nechodí a momentálně je na rehabilitaci v Kladrubech, kde bude zřejmě mnoho měsíců. Manžel Petr si v Kladrubech opatřil další bydlení, aby tam mohl trávit víkendy, přes týden budou v kontaktu s Kačkou přátelé. Rodina se dostala do náročné finanční situace a nejbližší kamarádi na ni vyhlásili sbírku.

"Už 24. července pořádáme u nás 11. ročník rockového festivalu Potrock. Dozvěděli jsme se, co potkalo tuto rodinu, a tak jsme se rozhodli, že výtěžek věnujeme rodině Svobodových, protože si uvědomujeme, že prožívají opravdu náročné období," uvedl starosta Potůček Vlastimil Ondra. Na charitativním festivalu se navíc s nimi bude podílet i Fajnrock rádio.

Není žádným tajemstvím, že Potůčky patří k těm movitějším obcím. Charitativní akce nejsou pro ně nic nového a výjimečného, obec pomáhá leckomu. Na konci června se tam konala Dance parade a výtěžek putuje na Moravu poničenou tornádem. "Uspořádali jsme venkovní akci s dýdžeji ve spolupráci s majitelem místního skiareálu. Přišlo hodně lidí i z okolních obcí, asi třicet procent bylo Němců," upřesnil starosta Ondra. Všichni účastníci, včetně majitele skiareálu, dýdžejů, ale i návštěvníků či místních spolků, podpořili obce na Moravě dobrovolným vstupným. Zastupitelé obce odsouhlasili další finanční podporu ve výši 100 tisíc korun a také pořízení materiální podpory za dalších 60 tisíc korun, která již minulý víkend byla předána obci Lužice.

Před dvěma lety uspořádali v Potůčkách benefiční fotbalové utkání s VIP hosty, přičemž výtěžek v tomto případě putoval rodině nemocného pětiletého Vašíka Vopaleckého z Hroznětína. Narodil se jako naprosto zdravé dítě, pár hodin po porodu ho ale napadl zlatý stafylokok. Nemoc zvaná mrsa způsobila následné masivní krvácení do mozku a měla za následek diagnózu dětská mozková obrna.

Na 11. ročníku Potrocku vystoupí například Doga, DeBill Heads, Eternal Fire či Kurtizány z 25. avenue. Lístek bude stát 200 korun. Starosta předpokládá, že dorazí kolem 400 lidí. Výtěžek by tak v tomto případě mohl činit kolem 80 tisíc korun. Transparentní účet na sbírku pro rodinu Svobodových je: 6012641339/0800.