Lidé si museli na vstupenky na festival však vyčkat. V řadě strávili i více než dvě hodiny, až poté se dostali k pokladně.

„Stojím tu asi od čtvrt na deset, zatím to jde,“ uvedla čtyřiadvacetiletá studentka Adéla Švábová, která přijela do Karlových Varů z Plzně.

Na festival se vydala podruhé v životě. Poprvé se sem vypravila vloni. Festivalová atmosféra byl ten hlavní důvod, proč se sem po roce zase vrátila. „Jezdíváme s přítelem hodně na hudební a studentské filmové festivaly, ale tento je zcela jiný. Karlovy Vary znám hlavně z dětství a je zajímavé pozorovat, jak se během festivalu mění,“ konstatovala studentka.

Vloni zde strávila tři dny, běhen nichž zhlédla osm filmů. Letos si na festival s přítelem vyhradila jen dva dny, i tak je chce ale především strávit v kinosálech. „Hodně se těším na Parazita a také snímek A Dog Called Money, o němž jsem se čistě náhodou dozvěděla, že by měl být o zpěvačce PJ Harvey, což je má srdeční záležitost,“ svěřila se Plzeňačka, která i když je studentka, nebude bydlet ve stanoveném městečku ale v jednom z karlovarských hotelů. Vedle sledování filmů hodlá v Karlových Varech hlavně čerpat festivalovou atmosféru v ulicích, kde by chtěla potkat Casey Afflecka.

Festivalovou začátečnicí není ani Lenka Kašparovská z Uherského Hradiště. Ta dorazila na karlovarský festival už počtvrté. „Jsem tu v lázních, takže festival spojuji s léčebnými procedurami. Tak jsem to dělala i při předchozích ročnících,“ prozradila na sebe návštěvnice.

Těší se hlavně na snímky v hlavní soutěži. „Chci stihnout deset filmů, tři filmy za den jsou podle mě maximum, víc člověk nemůže vstřebat,“ dodala.