Celá myšlenka na pořádání Festivalového vlaku se zaměřením na rodiny s dětmia s tvůrčím programem v podobě Porcelánové školičky vznikla v porcelánce v Nové Roli u provozovatele Návštěvnického centra Thun 1794, Archy Loket.

„Festivalový vlak jezdil i v loňském roce pod názvem Vlak Naděje. Za pět let se v něm projelo několik stovek návštěvníků a díky Českým drahám se jedná o komfortní výlet za zážitkem mimo festivalové Karlovy Vary, a tak má návštěvník možnost poznat i jiné části Karlovarského kraje a oddechne si od festivalového šumu,“ uvedl průvodce Festivalového vlaku Jaroslav Dolina.

Na tržnicích v Karlovarském a Ústeckém kraji prováděli v minulých dnech celníci regionální kontrolní akci s názvem Roundup II, zajistili při ní 222 litrů padělaných herbicidních přípravků. V tržnici v Potůčkách na Karlovarsku to bylo 74 litrů. Foto: Celní
Celníci zajistili v tržnici v Potůčkách padělky herbicidů

Do Lokte se mohou zájemci vlakem z Karlových Varů (dolní nádraží) svézt 21. a 22. srpna. Odjezd je ve 13 hodin, zpět se vlak vrací v 17 hodin. „Loket je perfektní festivalová kulisa. Diváci si prohlédnou loketské filmové lokace z filmů Na západní frontě klid, Rafťáci, James Bond, Vlak dětství a naděje. Účastníci vlaku navštíví i Muzeum lázeňských pohárků a čeká na ně tvůrčí program a občerstvení v hotelu Bílý kůň,“ zve hosty k atraktivní projížďce průvodce.

Festivalový vlak do Nové Role vyjede opět z Karlových Varů (dolní nádraží) 23. a 24. srpna ve 13 hodin, zpět z Nové Role se vlak vrací v 15:43. Magnetem bude vzpomínka na natáčení filmu Holkyz porcelánu a tvůrčí program v Porcelánové školičce v porcelánce Thun.

Ceny obou programů jsou 120 Kč pro dospělé a 70 Kč pro děti. Cena jízdného je dle platného tarifu ČD, včetně 75 procent slevy.