„Již delší dobu jsme s organizátory mezinárodního filmového festivalu v kontaktu a společnými silami připravujeme bezpečnostní a organizační opatření, aby celý festival mohli návštěvníci prožít především v klidu a bezpečí,“ uvedl Michal Šavrňa, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Jak informoval mluvčí policie Jakub Kopřiva, jako každý rok mohou návštěvníci festivalu využívat služby Mobilního komunikačního a informačního centra. „Sloužit v něm bude společná hlídka policistů a městských strážníků, kteří jsou připraveni pomoci návštěvníkům např. s orientací ve městě nebo poradit, kde najít bankomat, autobusové nádraží, hotel apod. Minimálně jeden z policistů je vždy jazykově vybaven a s cizinci se domluví např. německy, anglicky, rusky, a dokonce i španělsky či řecky,“ uvedl mluvčí Kopřiva. „Policisté zde budou vybaveni i přístroji ke zjištění alkoholu v krvi, a návštěvníci si tak mohou přijít preventivně nechat provést orientační dechovou zkoušku, aby po festivalových oslavách neřídili svá vozidla pod vlivem alkoholu. Zkrátka nepřijdou ani pejsci návštěvníků, pro které bude připravena čerstvá voda na osvěžení v těchto letních dnech,“ doplnil s tím, že toto mobilní centrum začíná každý den na ulici T. G. Masaryka u spořitelny, po obědě se přesouvá před hotel Thermal a odpoledne jej můžete zastihnout na Divadelním náměstí poblíž Vřídla.

Během filmového festivalu budou na bezpečnost dohlížet pouze policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Výpomoc policistů z jiných krajů není potřeba.