Zvyšuje také platy. Společnost tak chce ocenit své zaměstnance za jejich výkony a zároveň je podpořit v době růstu životních nákladů a vysoké inflace.

“Nesmírně si vážím práce našich zaměstnanců. Jen díky nim se může firma rozvíjet a prosperovat i v obtížných dobách velkých výzev. Zároveň se vysoká inflace a růst životních nákladů dotýkají všech zemí, proto jsme rozhodli o navýšení platů napříč holdingem Mattoni 1873 a jako poděkování za skvěle odvedenou loňskou práci jsme našim lidem k ročnímu bonusu vyplatili navíc polovinu dalšího platu,” vysvětlil výkonný prezident a majitel společnosti Alessandro Pasquale. Mimořádný bonus se týká všech smluvních zaměstnanců, kteří odpracovali alespoň polovinu roku 2023 a jsou i nadále ve společnosti zaměstnáni.

Celý středoevropský holding Mattoni 1873 dosáhl v roce 2023 historicky nejvyšších tržeb ve výši 21,8 miliardy korun. „O tento úspěch se zasloužili především naši zaměstnanci a já jsem přesvědčený, že investovat do nich je jedním z nejlepších kroků, které můžeme udělat pro budoucnost firmy,“ doplnil Alessandro Pasquale.

Pokus o zvednutí lávky u Meandru.
Most u Meandru možná zůstane v zimě trvale nahoře. Město uvažuje o novém systému

Zvýšení platů a vyplacení bonusů se týká jak zaměstnanců na nevýrobních pozicích, tak ve výrobních závodech, které stáčejí přírodní minerální a pramenité vody, ale také džusy, limonády či ledové čaje. Pod křídla Mattoni 1873 patří celkem 39 značek z Česka, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Srbska a dalších států, celkem z 8 zemí.

Mattoni 1873 dlouhodobě rozvíjí svou HR strategii zaměřenou na své lidi a nabízí jim množství benefitů nad rámec běžné praxe. Zároveň klade důraz na rovnováhu mezi prací a volným časem svých zaměstnanců a podporuje rodiče s malými dětmi, kteří mohou zaměstnanecké benefity využívat i během rodičovské dovolené. Zaměstnanci mají k dispozici také dny volna navíc, například volno na první školní den jejich dětí a 3 další placené rodinné dny nad rámec 25 dní dovolené.