Záměry investora, kterým je společnost Resort Letná a jenž je zároveň vlastníkem dotčených pozemků, jsou velkolepé. Výstavba počítás plochou, která je dokonce větší než samotná Letná. Počítá se tam s bytovými domy i penzionem pro důchodce.

Radní, kteří měli stavební záměr minulý týden projednat, ho ale zatím odložili.

„Investor tu chce postavit dvanáct bytových viladomů, pětadvacet řadových obytných domů, počítá se tu s patnácti parcelami pro rodinné domy a i domovem pro seniory o kapacitě přibližně dvě stě lůžek,“ informoval náměstek primátorky Petr Bursík (ODS). „Žádost jsme zatím odložili, protože chceme znát širší souvislosti. Až nám investor tyto věci dodá, budeme se tím znovu zabývat,“ dodal Bursík.

NA TĚCHTO POZEMCÍCH má vyrůst nová čtvrť.

Resort Letná je ovládaný společností General Public, kde jednatelem je Radek Handlíř a druhým společníkem a majoritním vlastníkem Milan Zádamský. Sídlo této firmy se nachází na adrese Elite, kterou provozují lidé kolem Zádamských.

„To nevíme, že investorem jsou lidé kolem Zádamských,“ reagovala primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). „To je práce novinářů, takové informace zjišťovat,“ poznamenal náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Milan Zádamský, jeho bratr Petr byli společně ještě s dalšími deseti muži včetně Radka Handlíře souzeni za údajné organizování zločinu. Soud skupinu omilostnil před devíti lety, protože se nepodařilo prokázat trestnou činnost. Milan Zádamskýs dalšími členy skupiny pak vysoudil od státu odškodnév řádu milionů korun za to, že během 962 dnů, co strávil ve vazbě, mu ušel zisk. Soud mu vyhověl i v kompenzaci za psychickou újmu. Muž prokázal, že mu vazba způsobila traumatickou stresovou poruchu a poruchy spánku. Vyjádření investora se redakci nepodařilo získat.