Rekordní účast návštěvníků prodejní výstavy Flores KV hlásili organizátoři za uplynulý víkend. Ty neodradil ani déšť, který v sobotu odpoledne osvěžil vysázené květiny v okolí haly. Davy lidí přinesly i komplikace, protože se ztratil malý chlapec a zkolabovala jedna žena. Vše ale nakonec dopadlo dobře.
Na vstupenky, které stojí dvacet korun, přičemž děti mají vstup zdarma, se stály fronty. Děti navíc dostávaly i malý dárek - kšiltovku, nebo pastelky - ty nakonec také došly. Ani organizátoři totiž neočekávali tak obrovský zájem veřejnosti.

V závěru večera podle organizátorů přesáhl počet návštěvníků v sobotu 5 tisíc lidí. Už od parkoviště u Intersparu se táhly štrúdly lidí přes most až ke KV Areně - jako by lidé mířili na hokejový zápas o titul.

„V určitou chvíli před koncertem Petra Spáleného musela ochranka na několik minut uzavřít vstup, protože hrozilo, že koridory v KV Areně tak vysoký počet osob nebudou schopny absorbovat. Navíc jedna paní zkolabovala, protože nefungovaly ventilačky, ale nakonec byla v pořádku,“ uvedl Marian Odlevák z karlovarského magistrátu.

Podle Martiny Poslušné z týmu Floresu byl obrovský zájem výsledkem kvalitní práce organizátorů výstavy, protože dokázali sladit odpolední koncert Petra Spáleného s mimořádnou nabídkou vystavovatelů za slevové ceny.

Lidé si tak mohli nakoupit květiny či zahradní techniku levněji než obvykle. Důchodce Václav Svoboda s vnučkou koupili plato letniček. „Ušetřil jsem 70 korun, a ještě jsem po letech viděl živě koncert mého oblíbence Petra Spáleného,“ pochvaloval si. To vše za 20 korun vstupného - děti, psi a jiná drobná havěť - žertovala paní ve frontě - jsou totiž zdarma. Stejně tak atrakce pro děti nebo malování obličeje. Na příští víkend organizátoři slibují další zajímavé hudební produkce. „Je zajištěn další velký sobotní koncert, a to Jakuba Smolíka,“ dodal Odlevák.

Velká návštěvnost způsobila i situaci, kdy se nejdříve ztratil 6letý chlapec a pak se zase hledala tchyně. Oba se podle informací organizátorů našli v pořádku.

Největší fronta byla na orchideje, které byly výrazně zlevněny, navíc prý podle jedné znalkyně jsou ve velmi dobré kondici a čerstvé. Také prodejce hrnkových bylinek byl v obležení už od rána, kdy ještě před otevírací dobou dorazily dva zájezdové autobusy z Moravy. Prodejci květin, bylinek, zahradních potřeb si pochvalují tržby a jedním dechem dodávají, že byla výborně zvládnuta propagace akce, skladba druhů zboží a kombinace prodejců.