Hlavní program folklórního festivalu letos začíná v pátek 1. září, slavnostní ukončení se koná v neděli 3. září. Už ve středu 30. srpna bude ale zahájen prodej na Jarmarku lidových řemesel, a to na prostranství před Hlavní poštou a ve Smetanových sadech. „Ve čtvrtek začnou do lázeňského města přijíždět soubory. První akcí bude Slovenská veselice v Restauraci U Kaštanů v Rosnicích, kde vystoupí slovenský soubor pro Obec Slovákov v Českej republike. Tato akce je ale pouze pro uzavřenou společnost,“ uvedl PR manažer KFF Hynek Rint.

Zájemci mohou folklórní soubory naživo vidět například v pátek 1. září ve Smetanových sadech na odpolední akci Festival v sadech. Bude se opakovat i v sobotu od 10 do 18.30 a pak v neděli od 10.30 do 15.30. Páteční slavnostní zahájení má velkou premiéru. „Koná se totiž v Císařských lázních. Doposud tato akce bývala v Alžbětiných lázních,“ vysvětlil Rint. Festivalový galaprogram se uskuteční v sobotu večer v Thermalu, slavnostní nedělní zakončení se je pak naplánováno tradičně v loketském amfiteátru.

V současné době se staví na třech úsecích ve Středočeském kraji.
D6 i na Karlovarsku: Zprovoznění připadá za čtyři roky. Nyní se řeší Petrohrad

Součástí KFF bývá velmi oblíbený slavnostní krojovaný průvod. „Letos vyjde v 16 hodin od Tržní kolonády a kolem 17. hodiny dojde do Smetanových sadů,“ poznamenal manažer festivalu.

Doprovodný program bude letos bohatý. Vedle Podzimních porcelánových slavností, které se teprve po třetí konají kolem Národního domu, se totiž v rámci 28. ročníku KFF uskuteční i výstava historických vozidel. Budou k vidění před Thermalem v sobotu od 9 do 14 hodin. Pořadatelé také nabídnou 31. srpna koncerty po kraji, od 1. do 3. září pak budou soubory lidem tančit pro radost, a to na Sadové, Mlýnské, Tržní i Vřídelní kolonádě.

Kazmův trezor s milionem dolarů na Výstavišti v Praze.
Kdo otevře Kazmův trezor se neví, auto s milionem vykopal ale muž z Karlovarska