Mezinárodní folklorní festival v Karlových Varech je zážitek zážitků. Úžas a obdiv sklízeli účastníci folklorního festivalu v Karlových Varech. Do lázní přijely soubory nejen z Čech, Moravy a Slezska, ale i z Rumunska, Sýrie, Konga, Nového Zélandu, Brazílie nebo Cookových ostrovů. Kromě Karlových Varů zavítali tanečníci do Horního Slavkova a Lokte.

Tanečníci měli k dispozici celkem dvacet scén a předvedli až neskutečně nádhernou podívanou. Tradiční folklor je rytmus, to jsou kroje a úsměvy, ale také neskutečná dřina. Ti, kteří se folklornímu tanci věnují, o tom vědí své. Ale ta veselice pak stojí za to. Tanečníci doslova roztančili město. Tančilo se všude, na kolonádách, v ulicích, u pramenů a nechyběl ani krojovaný průvod.

Tuto, dnes už prestižní akci, organizuje karlovarský taneční soubor Dyleň a rok od roku je festival skvělejší a do Karlových Varů vždy přiláká davy návštěvníků. Součástí festivalu jsou také Porcelánové trhy, které organizuje společnost Thun 1794. A spojení folkloru s tradičním porcelánem se osvědčilo.

Letošní mezinárodní folklorní festival byl nádherný a úspěšný. Výbornou náladu rozdával všem.