Cesta Božičan k obhajobě loňského prvenství přitom nebyla nijak trnitá. Poté, co se naprostá většina účastníků pohárové soutěže odhlásila, v ní totiž zůstaly jen dva týmy a finále tak bylo jediným utkáním celého ročníku.

Výsledek zápasu, ve kterém se střetly týmy z opačných konců tabulky, momentálně druhý Sedlec a poslední Božičany, je překvapením jen pro toho, kdo v Sedleci nebyl. Na trávě to totiž vypadalo, jako by se hrála ´Liga Old Boys´.

„My jsme se do poháru přihlásili proto, aby si zahráli i ti, kteří při mistrovských zápasech zahřívají lavičku, a tak nějak jsme neviděli důvod to měnit, ani když jsme byli rovnou ve finále,“ uvedl sedlecký předseda, sedmatřicetiletý Milan Demjan, který se v zápase představil jako pilíř domácí obrany. Nejstaršími hráči zápasu byli na straně Sedlece 47letý Vladimír Vála a na straně Božičan o rok mladší Václav Kabele.

KSNP Sedlec 2
SK Božičany 3


Branky: 37. Kováč, 81. Hruška – 40. Rubáš, 75. Kraft, 78. Ernst (PK).
Poločas: 1:1.
Rozhodčí: Krejčí – Bauer, Suchan.
ŽK: 1:1.
Diváci: 20.

KSNP Sedlec: Flekač – Demjan, Straka, Vála, Michal Osten, Löffler, Lehečka, Hofman, Janáček, Filipčík, Kováč; střídali Hruška a Kozel. Trenér: Josef Dusil.
SK Božičany: Hacker – Mareš, Mládenec, Vaverka, Žemlička, Kraft, Rubáš, Ernst, Kabele, Hůlka, Petr ml; stř. Poláček. Trenér: Marcel Petr.