Mladí lidé se na Mezinárodní filmový festival sjeli z různých koutů republiky. Mnozí, kteří ho navštívili poprvé, nebyli až tak nadšení a shodli se na tom, že jim pobyt znepříjemňovaly například vysoké ceny, a nebo nemožnost dostat se na některé filmy.

„Jsem tady úplně poprvé a se vším jsem se tedy musela seznámit. Musím říct, že na takové davy lidí jsem skutečně nebyla zvyklá. Některé filmy mi právě kvůli tomu i unikly,“ konstatovala Adéla Szturcová z Olomouce. „Dost mě také mrzelo, že ceny jsou celkem hodně vysoké, takové ceny jsem fakt nečekala,“ přiznala půvabná dívka.

Ta také připustila, že Karlovy Vary pro ni nebyly až takovou bombou, jakou původně čekala. „Je to pěkné město, ale podle mě nemá takového silného ducha. Je to asi tím, že je tady valná většina cizinců. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem zdejší MFF mohla navštívit, alespoň mám představu, jak to tady chodí,“ dodala Szturcová.

Její parťák Julius Filip se s ní na většině věcí shodl. Překvapivě ale oba táborníky ze stanového městečka na AC Startu neštvalo počasí. „Neřekl bych, že bylo až tak hrozné. V pohodě jsme zvládli také čtvrteční bouřku. Neviděl bych to tak černě,“ komentoval Filip.

Oba se shodli, že přímo z MFF vyrážejí na další festival, tentokrát v Uherském Hradišti. „Máme rádi společnost lidí a podobné akce jsou opravdu ideální. Jsme zvědaví, jak se nám bude líbit tam. Asi to tam bude klidnější a s menším počtem hvězd, ale stejně se také těšíme,“ shodli se filmoví fanoušci.
Jiní návštěvníci MFF si naopak stěžovali na vzdálenost stanového městečka od centra Karlových Varů. „Na prospektech bylo, že je místo deset minut od centra. Nám to ale odtud trvá kolem půl hodiny. Také mi velmi vadí fronty, které jsou opravdu velké. Když si člověk vyloženě nenařídil budíka, tak měl smůlu,“ uvedla zklamaně Petra Pohmanová z Písku. Ta byla na festivalu také poprvé.

Mezi návštěvníky se však našli i zkušení matadoři, pro které je MFF každoroční milou povinností. „Jsem tady pošesté a super. Spousta zábavy, koncerty, filmy a absolutní relax. Fronty jsou, ale to samozřejmě k podobným akcím patří. Kdo nechce do šumu, má být doma,“ zhodnotil Petr Chval z Plzně