Vestibul krajského úřadu se včera změnil k nepoznání. Prostory vyzdobily svými vánočními motivy děti ze základní, mateřské a praktické školy v Karlových Varech.

„Letos to je již podruhé, co zde vystavujeme dětské vánoční výrobky. Vše dělaly děti samy a velice se jim to opět povedlo. S výstavou jsem spokojená a myslím, že je povedenější než minulý rok. Návštěvníci zde najdou mnoho inspirací na vánoční výzdobu,“ řekla Eva Elicharová, pořadatelka výstavy.

„Výstavu jsme připravovali už od září. Pokud nám to krajský úřad v Karlových Varech umožní a poskytne nám příští rok vestibul opět k prezentaci naší výstavy, tak budu moc ráda a třetí ročník této vánoční výstavy se uskuteční. Myslím, že děti by si to za svoji práci zasloužily, “ dodala Elicharová.
Po slavnostním zahájení výstavy vystoupili žáci škol, kteří si pro přítomné připravili vystoupení. Ve zhruba třicetiminutovém programu žáci umělecké školy zazpívali vánoční koledy.

„Je to tady moc hezké. Už se moc těším na Vánoce. Ze všeho nejvíc bych si přála, aby celá rodina byla pohromadě. A pod stromečkem bych chtěla najít klec pro mé morče,“ řekla desetiletá Nikolka Mečiová z Karlových Varů.

„Moc bych si přála, aby si maminka našla přítele a na Vánoce nebyla sama. A taky aby můj kamarád Vráťa mohl zase chodit, “ řekla její spolužákyně Terezka Kotková.

Po skončení kulturního programu si přítomní popřáli krásné prožití vánočních svátků a následně si prohlédli výrobky dětí z keramického kroužku.
Ti, kdo se na výstavu nedostali, mají možnost si ji prohlédnout až do 11. ledna příštího roku. Každý pracovní den mezi 8. až 16. hodinou je výstava přístupná pro veřejnost.