Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech tradičně provází také řada zajímavých akcí. Jedna z těch doposud nejzájímavějších se konala o víkendu u hlavní pošty. Zde se totiž sešlo přibližně 300 lidí, kteří rozjeli takzvaný flash mob Bublinové nebe.

Akce nebyla oficiální součástí festivalu, ale vznikla na sociální síti Facebook. Už před zahájením filmového festivalu se k účasti na této akci přihlásilo na Facebooku několik stovek lidí. Nakonec se ovšem před hlavní poštou sešly „pouze“ tři stovky lidí. „Celý víkend je špatné počasí, takže to byl asi hlavní důvod, proč nás sem nepřišlo víc. Ale určitě to byla zajímavá akce a zpestření festivalu,“ uvedla Martina Balounová, která na filmový festival dorazila až z dalekých Luhačovic.

Na akci si lidé přinesli mnoho druhů biblifuků. Nechyběli tradiční menší bublifuky, ale ani obrovské, které vytvářeli velmi zajímavé bubliny.
Flash mob, což je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne více lidí v předem určený čas na předem určeném místě se stejným záměrem, trvala přibližně 20 minut. Po skončení akce se lidé odměnili potleskem a rozešli se do ulic města.