Hlavní třída T. G. Masaryka v Karlových Varech se pomalu, ale jistě proměňuje do vánočního. Od začátku tohoto týdne se na ní instalují první vánoční ozdoby a vysazují ptačí třešně. Všechny karlovarské ulice budou ozdobeny nejpozději do první adventní neděle.
„Vánoční výzdoba má stejný základ jako minulý rok, jen jsme dokoupili některé nové části, protože každý rok přestanou být některé prvky funkční a je potřeba zakoupit nové,” konstatovala mluvčí karlovarské radnice Michaela Kousalová.

Návštěvníci hlavní třídy mohou vidět také nově vysazené ptačí třešně. „Na třídě T.G. Masaryka byly při její rekonstrukci vysazeny ptačí třešně, které však byly později napadeny houbovou chorobou a začaly usychat. Pracovníci Správy lázeňských parků čekali, zda se jejich stav nezlepší, ale ten se naopak stále zhoršoval. Přistoupili proto k odstranění těchto stromů a výsadbě nových,” dodala mluvčí radnice. Podle ní staré a nemocné stromy nahradilo přímo na hlavní třídě patnáct kusů nových stromů, odrůdou také třešní blízkých sakurám.

„Vysazení sakur se nám osvědčilo již v jiných částech Karlových Varů, například v Tuhnicích. Vzhledem k rekonstrukci Národního domu nebyly zatím nové stromy vysazovány v jeho okolí. Vysazovány byly již větší stromy. Náklady na vysazení jednoho stromu včetně zhruba tříleté péče jsou přibližně pět tisíc korun na jeden kus,” uzavřela mluvčí karlovarského magistrátu Michaela Kousalová.