Velmi bohatou akci nachystali na uplynulý víkend dobrovolní hasiči z Horní Blatné. Ti totiž slavili 145. výročí svého vzniku. Akce nabídla soutěž v požárním útoku a bohatý doprovodný program včetně vysvěcení hasičské techniky.

„Akce vznikala ve spolupráci s EUREGIO EGRENSIS, z Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 - Svobodný stát Sasko. Myslím, že většina lidí byla dost spokojená a slavnosti města se jim líbily,“ konstatoval Robert Petro, starosta Horní Blatné.

Soutěže v požárním útoku se zúčastnila celá řada týmů a byli pozvaní i hosté z jiných měst a obcí. „Za Horní Blatnou startovalo celkem 5 týmů. Dva mužské, dva ženské a jeden dětský. Celkově za nás tedy soutěžilo 39 lidí,“ dodal k soutěži starosta.

Na slavnostech nechyběla i další zábava, stánky a také znamenitý guláš, klobásky a limonáda. Slavnosti si užily také děti, které mohly například dovádět v pěně. Na akci nechyběla ani živá hudba a přilákala řadu lidí z různých končin regionu.

„Musím srdečně poděkovat našim dobrovolným hasičům, okrášlovacímu spolku a občanům Horní Blatné, kteří se na přípravách podíleli. Myslím, že se tato dvoudenní akce skutečně vydařila, a zaslouží si tudíž velkou pochvalu, protože odvedli skvělou práci,“ poděkoval hornoblatenský starosta.

Spokojení byli i samotní návštěvníci. „Moc se mi tady líbilo, protože nechybělo nic. Vyrazil jsem s celou rodinou a pro každého tady bylo něco, čím se mohl zabavit. Bavila mě i soutěž v požárním útoku, která se povedla, a dost mě překvapilo, jak hodně lidé povzbuzovali a fandili. Hasiči tady mají hodně příznivců,“ řekl návštěvník Jiří Rokl.