Ještě před koncem roku totiž stihli během jediného dne zaměstnanci chebské firmy Midos vyměnit všech dvaadvacet tabulí upozorňujících řidiče na to, zda je či není příslušný úsek dálnice zpoplatněn.

Karlovarský kraj bojoval za „znepoplatnění“ dálnice dlouho a použil všechny argumenty, proč by neměla být D6 v kraji zpoplatněna. Další tlak vyvinuli i starostové.

Hejtmanka Jana Vildumetzová uvedla, že ministrovi dopravy bylo jasně vysvětleno, že na úseku D6, který není napojený na českou dálniční síť a nemá souběžnou silnici I. třídy, po které by mohli řidiči dálnici bez poplatku objet, nemá zpoplatnění žádný důvod. „Navíc některá oddělení nemocnic v kraji jsou jen v Chebu, nebo jen v Sokolově, či výhradně v Karlových Varech a člověk ve špatném zdravotním stavu, který musí opakovaně jezdit za léčbou, je nucen objíždět dálnici po obcích. V okamžiku, kdy ministr dopravy oznámil, že ministerstvo vypořádalo připomínku našeho a dalších krajů a mezi Chebem a Karlovými Vary se bude jezdit od ledna 2018 bez poplatku, jsem měla obrovskou radost,“ uvedla hejtmanka.

V obchodním centru Fontána hořely lednice
V obchodním centru Fontána hořely lednice