Tak už je máme! A co? No přeci knížky pro prvňáčky. Již třetím rokem se naše knihovna zúčastnila projektu „Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka“, který realizuje Národní pedagogická knihovna za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Celý rok navštěvovaly děti z prvních tříd knihovnu, kde jsme pro ně připravili několik besed a soutěží. Při slavnostním „Pasování“ se staly čtenáři naší knihovny. Nadešel čas pro odměnu – knihu určenou jen a jen jim. Knihu Zmizelá škola Daniely Krolupperové, s krásnými ilustracemi Evy Sýkorové Pekárkové předal prvňáčkům starosta města pan Václav Heřman při vyhlašování velké čtenářské soutěže „Kamarádi moudrosti“.


A nezůstalo jen u knihy. Prvňáčkové se letos moc a moc snažili a vybojovali krásné třetí místo, a proto odcházeli i s dortem.


Kamarádi moudrosti je soutěž, kterou knihovna pořádá v měsících květnu a červnu. Děti během dvou měsíců musely přijít do knihovny, vypůjčit si knihu či časopisy a vyluštit literární hádanku. Za vše sbíraly body pro sebe i třídní kolektivy. A jak to letos dopadlo? Na krásném třetím místě skončili již zmiňovaní prvňáčci, druhé místo obsadila 3. B a vítězem se stala 5. B. Nejpilnější čtenářkou ze všech se stala Iva Lukešová z 5. B.


Všem vítězům gratulujeme, přejeme jim hezké prázdniny. A nezapomeňte, že i o prázdninách máme otevřeno a příjemný společník v podobě dobré knihy na vás čeká.


Toužimská Marcela,
Základní knihovna v Nové Roli