Nová víceúčelová místnost byla slavnostně otevřena v Karlovarské krajské nemocnici (KKN). Ta vznikla z prostoru, který byl dříve využíván jako sklad a nyní bude sloužit pacientům dětského oddělení.

„Nová místnost bude mít opravdu velké využití. Má sloužit jako učebna pro pacienty dětského oddělení, jako společenská místnost a v neposlední řadě jako prostor, kde si děti mohou hrát,“ uvedla Jana Hynková, ředitelka školky v Karlovarské krajské nemocnici.

„Celková investice na přestavbu tohoto prostoru byla zhruba 60 tisíc korun. Nemocnice přispěla částkou deset tisíc korun a další sponzoři dali dohromady 50 tisíc korun, mezi tyto sponzory patřil i Karlovarský kraj,“ dodala Hynková.

Základní škola a mateřská školka se již 54 let stará o náhradní výuku a volnočasové aktivity hospitalizovaných malých pacientů na dětském oddělení, a to ve věku od dvou let do středoškolského věku. Projekt na víceúčelovou místnost vznikl hlavně zásluhou kolektivu školy.
„Dárky se mi moc líbily. Od Ježíška jsem dostal velkého plyšáka a auto. Taky jsme zdobili perníčky a to mě moc baví. Je to tady moc hezké, ale už bych byl nejraději doma,“ prozradil šestiletý Adámek.

Učitelky prostory dětského oddělení vyzdobily vánočními výrobky.

„Bohužel některé děti se na Vánoce domů nedostanou, a tak jim chceme pobyt u nás co nejvíce zpříjemnit. Snažíme se zde naladit tu pravou vánoční atmosféru,“ řekla Irena Dubská, vrchní sestra.

Pro děti, které zůstanou přes Vánoce ve školce, je připraven bohatý program. Budou hrát společenské hry nebo mohou zdobit perníčky.
„Dětem, které jsou přes Vánoce v nemocnici, se snažíme pobyt udělat takový, aby byl co nejvíce podobný tomu, jaký je u nich doma. Pokud to jde, tak se snažíme hospitalizaci během Vánoc ukončit,“ řekl Jiří Fojtík, generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice.