Tradiční halové rybářské závody se konaly o uplynulém víkendu v ostrovské tělocvičně. V té se sešlo pět rybářských družstev, která soutěžila o připravené ceny. Nejmladší rybářce bylo teprve sedm let.

„Jednalo se o patnáctý ročník těchto tradičních závodů, které jsou určeny výhradně mladým rybářům. V letošním roce přijela rybářská družstva z Plzně, Sokolova, Kralovic a samozřejmě i domácího Ostrova. Soutěžilo se ve dvou kolech, a to v disciplínách skish a arenberg,” konstatoval jeden z organizátorů tradičních rybářských závodů Pavel Pirič. To, že závody jsou oblíbené, potvrdili i samotní mladí rybáři. „Jezdíme sem pravidelně. Potkám tady vždy hodně kamarádů, a ještě si zasoutěžíme a můžeme vyhrát zajímavé ceny, takže se nám tady líbí a těšíme se sem. Doufám, že se zúčastníme i příštího ročníku,” řekla jedna ze sokolovských rybářek.

Na závodech se představilo i několik opravdu mladých, ale podle organizátorů šikovných rybářů. „Nejmladší je zřejmě Viktorie Elblová, které je teprve sedm let. Šikovný je také Samuel Kuzmiak, který je pouze o rok starší. Jsme rádi, že se u nás dětem líbí. Je dobře, že si mohou zasoutěžit a ještě si zkrátit čekání na Vánoce,” dodal organizátor Pavel Pirič.

Rybářské halové závody se uskuteční i v příštím roce.