Přírodní park Meandr Ohře je oficiálně zpřístupněn veřejnosti. Na slavnostní otevření, které se konalo včera, dorazilo několik desítek dětí. Pro ty byl připraven zajímavý program, kde nechyběla například biketrialová show. Celou akci nenarušilo ani nepříznivé počasí, které v posledních dnech nad krajem panuje.

„Připraveny byly všechny dostupné atrakce, ale také například horolezecká stěna. Meandr nabízí návštěvníkům osm a půl hektaru nového přírodního ekoparku, 1 200 metrů dlouhé asfaltové dráhy, nový náhon s potokem, adrenalinovou loučku, visutý most, lanovku pro děti, nové hřiště na pétanque a dvě plážová hřiště. V areálu jsou také dvě vodní plochy, které ovšem nejsou určeny ke koupání, ale pro vodomilné rostliny,“ konstatoval Jan Kopál, tiskový mluvčí karlovarského magistrátu.

Samotné slavnostní otevření nabídlo atraktivní biketrialovou show. „Vystoupení se mi moc líbilo. Nikdy jsem netušil, co vše se dá na kole dělat,“ uvedl dvanáctiletý Tomášek Scholz z Karlových Varů. Poté se na pódiu představil kouzelník, který dětem ukázal řadu triků.

„Na meandr jsem chodil o prázdninách s tatínkem bruslit a moc se mi tady líbí. Je tady spousta atrakcí, takže jsem se tu nikdy nenudila. Doufám, že bude ještě hezké počasí, abych sem mohla ještě přijít,“ řekla třináctiletá Maruška Ellenová z Ostrova.