Kolona sedmadvaceti historických i relativně moderních vozů dorazila v sobotu odpoledne do Karlových Varů. Příznivci automobilové elegance se sešli už podruhé na akci nazvané Mattoni Engine Carlsbad Classic.

„Tradici akce jsme založili vloni. Je to přátelské setkání. Většina účastníků, kteří přijeli nejen z Česka, ale také z Polska, Maďarska a Švýcarska, se osobně zná. Jsme uzavřená společnost,“ řekl Radek Pokorný, organizátor Mattoni Engine Carlsbad Classic.

Ačkoliv organizátoři nechtějí udělat ze setkání masovou akci, většímu počtu účastníků se nebrání. „Hranicí je ale 60 aut. Zůstaneme ovšem uzavřenou společností. Setkávat se budeme vždy na podzim,“ podotkl Pokorný.

Do Karlových Varů přijel za volantem Fordu Mustang Shelby Cobra z roku 1969. Tento vůz možná obohatí jeho sbírku, která čítá 60 aut. „Soustřeďuji se na vozy ze sedmdesátých let. S auty pravidelně jezdím do práce, na výlety… Je to živá sbírka,“ řekl Radek Pokorný o svém koníčku. Perlou jeho sbírky je unikátní Porsche 959. Tohoto typu vyrobila stuttgartská automobilka pouze necelých 300 kusů. Má Radek Pokorný nějaké vysněné auto, které nemá, ale chtěl by jej? „Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Má sbírka je sama o sobě splněným snem,“ dopověděl organizátor akce.

V Karlových Varech byla k vidění celá řada zajímavých vozidel. Vedle oldtimerů to byly i takzvané youngtimery, tedy vozy z nedávné minulosti. Mezi ně patřilo například supersportovní Ferrari Testarossa, z domácí produkce pak Tatra 613.

Nejcennějším kusem v koloně pak byla Tatra 87, se kterou do Karlových Varů přijel bývalý generální ředitel Karlovarských minerálních vod a nadšenec pro historická auta Antonio Pasquale