Několik let pracovalo občanské sdružení Andělská Hora na rekonstrukci kapličky ve Stichlově mlýně poblíž Andělské Hory. Opravy byly nedávno kompletně dokončeny a sdružení kapličku slavnostně představilo veřejnosti.

„Kapličku jsme rekonstruovali přibližně tři léta. Jednalo se o kompletní opravy, což bylo velmi náročné. Navíc kaplička se nachází zhruba dva kilometry od Andělské Hory a vede k ní poměrně špatná cesta. Takže jsme se ke kapličce dostali vždy jen pomocí terénního nákladního automobilu,“ uvedl Josef Pelant z občanského sdružení Andělská Hora. Rekonstrukci kapličky financovalo sdružení z vlastních zdrojů. „Nevím teď, na kolik přesně oprava kapličky vyšla, ale nebyla to malá částka. Bylo to těžké období, když jsme se snažili získat finanční prostředky na rekonstrukci. Například na cestu ke kapličce jsme koupili 600 tun štěrku,“ dodal Pelant.

Zástupci občanského sdružení ovšem chtějí na kapličce ve Stichlově mlýně pracovat i v budoucnu. „Na valné hromadě našeho sdružení budeme budoucnost kapličky určitě řešit. Už nyní ale víme, že chceme například vymalovat vnitřek kapličky. To nebude jednoduché, protože chceme, aby barva byla taková, jako byla původní. Pozvali jsme si na to odborníka z Prahy,“ uzavřel Josef Pelant z občanského sdružení Andělská Hora. Pracovat chce sdružení také na přístupové cestě, kterou by chtělo zlepšit a tím zpřístupnit památku široké veřejnosti.